“Het moet mij van het hart: het is zowel onbegrijpelijk als onvergeeflijk dat de raad van bestuur van Gent Festival van Vlaanderen de Münchner Philharmoniker heeft afgelast, wegens de identiteitskaart van zijn dirigent. Ik distantieer mij van de communicatie van (voorzitter, nvdr.) Jan Briers, die mijns inziens onvolledig weerspiegelt hoe de leden van de raad van bestuur hebben geageerd en niet de volledige en werkelijke besluitvorming van de raad van bestuur weergeeft”, zegt D’Haese in een persbericht.
Premier De Wever woont “prachtig” optreden bij van Israëlische dirigent Lahav Shani die niet welkom was in Gent
“Onvolledig geïnformeerd”
Waarna de N-VA’er beklemtoont dat hij niet achter de beslissing kan staan. “Als raad van bestuur zijn wij niet degelijk en onvolledig geïnformeerd geweest in deze beslissing, maar ik had beter moeten toezien”, voegt hij eraan toe.
D’Haese legt uit dat hij tijdens een eerste vergadering over de kwestie afwezig was, “waardoor de draagwijdte van deze beslissing mij nooit duidelijk was”. Volgens hem was zijn partijgenote uit Sint-Niklaas Annemie Charlier wel aanwezig en verzette zij zich, maar hield de voorzitter geen rekening met haar opmerkingen.
Festivaldirecteur verdedigt weren van Israëlische dirigent: “Anders was concert sowieso verstoord door protesten”
“Het is mijn verantwoordelijkheid als lid van de raad van bestuur om tijdig en duidelijk mijn standpunt kenbaar te maken. In
.

