• di. jan 27th, 2026

Man probeert politiehond te wurgen na woninginval vanwege geluidsoverlast in Rotterdam

Een melding van ernstige geluidsoverlast heeft in de nacht van zaterdag op zondag geleid tot een grootschalig politieoptreden bij een woning in Rotterdam-Charlois. Daarbij is een man aangehouden die volgens de politie probeerde een ingezette diensthond te wurgen. Agenten moesten meerdere keren geweld gebruiken om de situatie onder controle te krijgen.

De politie kwam in actie na herhaalde klachten van omwonenden over harde geluiden vanuit een woning in de wijk Charlois. Toen agenten ter plaatse poolshoogte wilden nemen en in gesprek probeerden te gaan met de aanwezigen, werd de voordeur van de woning van binnenuit gebarricadeerd. Omdat de situatie onveilig werd geacht, besloot de politie extra eenheden op te roepen.

Uiteindelijk is met behulp van een ram de woning binnengevallen. In het pand troffen agenten meerdere personen aan. Eén man werd naar buiten geleid om te worden gecontroleerd, maar hij werkte volgens de politie niet mee en verzette zich hevig toen agenten hem wilden aanhouden.

Tijdens deze aanhouding werd een politiehond ingezet. Volgens de politie greep de verdachte het dier vast en probeerde hij de hond te wurgen. Ondanks herhaalde bevelen zou de man hebben geweigerd los te laten. Agenten zagen zich daarop genoodzaakt opnieuw geweld toe te passen om zowel de diensthond als zichzelf te beschermen en de verdachte onder controle te krijgen. De man is uiteindelijk aangehouden en overgebracht naar het politiebureau.

De overige personen die zich op dat moment in de woning bevonden, bleken niet op het adres te staan ingeschreven en zijn aanvankelijk weggestuurd. De rust keerde echter niet terug. Later in dezelfde nacht ontving de politie opnieuw een melding van geluidsoverlast vanuit exact dezelfde woning.

Agenten zijn daarop opnieuw ter plaatse gegaan en hebben in en rond de woning nog eens vijf personen aangehouden. Ook zij zijn meegenomen naar het politiebureau voor verhoor. Waarvoor zij precies worden verdacht, is op dit moment nog niet bekendgemaakt.

Volgens de politie heeft de betrokken diensthond het incident goed doorstaan en is het dier niet ernstig gewond geraakt. De politie doet verder onderzoek naar de gebeurtenissen in en rond de woning en sluit niet uit dat meerdere verdachten zich voor de rechter zullen moeten verantwoorden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *