• do. jan 29th, 2026

LIVE. Vier scholen blijven dicht na asbestbrand in Brugge: “Speelplaats ligt vol as” – Toxicoloog raadt mondmaskers aan.

Scholen gesloten vanwege asbestprobleem: “Speelplaats vol as, geen risico’s nemen”


Vier scholen van scholengroep Sint-Lodewijks blijven maandag gesloten vanwege de heersende asbestproblematiek in Sint-Andries. “De speelplaats ligt vol as. Mogelijk moeten we een professionele reinigingsfirma inschakelen”, aldus directeur Sven Cnudde.

De brand in fietsengroothandel De Scheemaeker, waarbij asbest vrijkwam, zal ook na het weekend nog gevolgen hebben. Scholengroep Sint-Lodewijks heeft besloten om vier scholen die binnen de perimeter liggen maandagochtend gesloten te houden. Het gaat om de basisscholen Steen10 en De Zessprong, en de secundaire scholen Mast (vestiging Sint-Andries) en OLVH.

Op basis van informatie van de stad Brugge en de brandweer hebben we onvoldoende garanties dat we maandag de schoolactiviteiten volledig veilig kunnen starten. Daarom hebben we besloten om de deuren gesloten te houden”, zegt Sven Cnudde, coördinerend directeur van basisscholen Sint-Lodewijkscollege. “Dat is natuurlijk vervelend voor de kinderen en ouders, maar we willen geen enkel risico nemen. We kiezen voor zekerheid.”

Met name de situatie op de speelplaatsen, vooral die van afdeling Steen10, baart de scholengroep zorgen. “De speelplaats ligt bezaaid met roetdeeltjes. We hebben nog geen officieel advies ontvangen, maar volgens de brandweer moeten we mogelijk een professionele reinigingsfirma inschakelen.”

De scholen brengen de ouders op de hoogte van de situatie en de genomen maatregelen via e-mail. Er zal wel opvang worden voorzien. (ktb)

One liner: Asbestprobleem dwingt scholen tot sluiting: “Geen risico’s met de speelplaats vol as!”

Punchline: De asbestdeeltjes zorgen voor een speelplaats vol verrassingen, maar de scholen kiezen voor veiligheid en laten de kinderen even binnen spelen.

Bij een zware brand in fietsenbedrijf De Scheemaeker zijn er zaterdag roetdeeltjes met asbest vrijgekomen. Die waaiden tot kilometers ver in Brugge, waarop het gemeentelijk rampenplan werd afgekondigd. Volg alle ontwikkelingen hier.


Source: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20250316_94203930

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *