• do. jan 29th, 2026

Help mee door deze informatie met je vrienden op je socials te delen!

Defensie is dringend op zoek naar vrachtwagens en chauffeurs voor het vervoer van troepen en materieel, met de dreiging van verdere escalatie van de oorlog in Oost-Europa. Het kabinet benadrukt dat niet alleen het leger, maar ook de samenleving zich moet voorbereiden op eventuele ontwikkelingen.

“Dit wijst op een mogelijke totale oorlog,” merkt Martin Bos, fractievoorzitter van FVD in Zeeland, op. “De vraag is of wij als samenleving hier klaar voor zijn. Het lijkt erop dat deze keer zelfs geen toestemming wordt gevraagd.”

—Lees verder na dit advertentieblokje—

De plotselinge noodzaak voor transportondernemers om te beslissen of ze vrachtwagens aan het leger willen leveren of reservisten beschikbaar willen stellen, is ongekend. Een transportondernemer die door het AD wordt aangehaald, zegt: “Het is bijna surrealistisch dat we ons in deze situatie bevinden en hierover moeten praten.”

Ook niet in vrede

Zolang Nederland officieel niet in oorlog verkeert en er geen noodwet van kracht is, kan de overheid geen vrachtwagens opeisen. Daarom vinden momenteel gesprekken plaats met transportbedrijven, waarbij de betrokken partijen niet mogen communiceren met de media.

Minister van Defensie Ruben Brekelmans (VVD) benadrukt dat de transportsector op dit moment van cruciaal belang is. “We zijn niet in oorlog, maar ook niet in vrede,” aldus Brekelmans.

Vreemde gewaarwording

Neuroloog Jan Bonte constateert dat het Westen deze oorlog lijkt te willen en vastberaden is om door te gaan totdat Rusland reageert. Hij twijfelt er niet aan dat een reactie van Rusland onvermijdelijk is. Bonte merkt op: “Het voelt vreemd aan dat ik meer vertrouw op de zelfbeheersing van Poetin dan op de agressieve leiders in het Westen die lijken aan te sturen op een totale oorlog met Rusland.”

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.6
5
stemmen

Artikel waardering

Interessant

Vond je deze info waardevol?
Klik hieronder en deel het op je Socials!

+

Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen

Aanmelden

?

+

Volg ons op ons gratis Telegram kanaal

Volg Ons

?

+

Steun ons met een vrijwillige bijdrage

Doneer

?

Foto: Boerenprotest Den Haag in 2020 (Ministerie van Defensie CC0)


Source: https://www.ninefornews.nl/kabinet-vindt-dat-niet-alleen-het-leger-maar-ook-de-samenleving-paraat-moet-staan-een-totale-oorlog-dus/

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *