
Een A-Team van de nachtmerrie, noemt hij het. Maar gelukkig, I love it when a plan comes together, maar dan wel het plan van rechts Nederland.
De ruggengraat van Dilan
Want wat blijkt uit een achtergrondverhaal in het AD waar Dijkgraaf uit citeert? De VVD houdt (voorlopig) de poot stijf. Yesilgöz buigt niet voor de media, niet voor de lobbyisten en – zoals Dijkgraaf het hilarisch omschrijft – “niet voor de prostaatpensionado’s uit haar eigen partij, met de heer Weisglas voorop.”
Het is een verademing. De VVD weigert mee te werken aan het ultieme kiezersbedrog. Maar het gaat verder dan alleen ‘nee’ zeggen. De VVD is bezig om Jesse Klaver, de man die dacht in het gat van Timmermans te springen, politiek te isoleren.
Wij genieten van columnisten als Jan Dijkgraaf die de linkse wolk doorprikken. Wij doen elke dag hetzelfde. Help ons om dat te blijven doen! Steun ons via BackMe of maak uw bijdrage over op NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media. En let op: als u ons via BackMe steunt, krijgt u gratis en voor niets elke dag onze exclusieve SubStack-column zo, hop, in uw email inbox!
Koffie versus Lunch: Het teken aan de wand
Het meest pijnlijke detail – en Dijkgraaf smult ervan – is het verschil in behandeling tussen rechts en links. Terwijl Klaver wanhopig probeert om een voet tussen de deur te krijgen bij de liberalen, krijgt hij nul op het rekest.
“Het lukte Jesse Klaver, de nieuwe leider van GroenLinks-PvdA, niet eens om haar zover te krijgen om samen een kopje koffie te drinken,” citeert Dijkgraaf.
En wie krijgt er wel aandacht? Joost Eerdmans van JA21!
“De afgelopen week gingen Joost Eerdmans en Dilan Yesilgöz bijna demonstratief samen lunchen in Nieuwspoort,” aldus het AD.
Kijk, dat zijn signalen. Met de één wil je niet eens gezien worden bij de koffieautomaat, met de ander ga je uitgebreid lunchen waar de pers bij is. “LOL,” schrijft Dijkgraaf droogjes. En gelijk heeft hij. Het is een politieke middelvinger van jewelste richting de linkse wolk.
Natuurlijk, Joost Eerdmans is een judas-achtige klaploper pur sang. Maar dat maakt Klavers vernedering alleen maar groter.
Succes in de oppositie!
Dijkgraaf sluit zijn briefje af met een knipoog naar de demonisering die vanuit linkse hoek (denk aan de Volkskrant) vaak over rechts wordt uitgestort. Hij gebruikt bewust even “de achtergrond van je vader” in de intro, puur om te spiegelen hoe “die D66-haatsmurf” (waarschijnlijk Sander Schimmelpenninck) te werk gaat. “Schijnt een uitstekend businessmodel te zijn.”
Vond u dit een goed artikel? De Dagelijkse Standaard blijft de formatie en de afgang van links op de voet volgen. Steun onze onafhankelijke journalistiek. Doneer vandaag nog via BackMe of maak uw bijdrage over op NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media. Samen houden we ze scherp!
Vaarwel!
De boodschap aan Klaver is helder: pak je biezen. “Anyhow: veel succes in de oppositie!”
En zo is het. Nederland heeft rechts gestemd, en het lijkt erop dat zelfs de VVD dat eindelijk begint te begrijpen. Geen koffie voor Jesse, maar een broodje bal met Joost. Het begin is er.
.

