De zaal zat afgeladen vol vrijdagavond voor de uitreiking van de belangrijkste filmprijzen van het land. Voor een keer werden de Ensors uitgereikt in de Casino Foyer van het Kursaal. Het grote auditorium wordt immers verbouwd de komende twee jaar. De presentatie was, net zoals dat de voorbije jaren het geval was, in handen van Fatma Taspinar en Xavier Taveirne. Zoals altijd werden ook nu weer tientallen films, series en animatieproducties van de Ensor-longlist bekeken de voorbije week. In 29 categorieën werden telkens vijf genomineerden gekozen.
De Belgische-Zweedse dramafilm Julie Zwijgt, uit 2024 en geregisseerd door Leonardo Van Dijl, werd maar liefst twaalf keer genomineerd. De film maakte deze favorietenrol waar en verzilverde vijf Ensors. Holy Rosita, met Daphne Agten in de hoofdrol, werd ook twaalf keer genomineerd en won eveneens vijf Ensors. SKUNK, geregisseerd door Koen Mortier, won de Ensor voor Beste Film en kreeg in totaal tien nominaties.
Naast deze grote winnaars werden ook andere films, series en documentaires bekroond. Zo won Soundtrack to a Coup d’Etat de Ensor voor Beste Documentaire Film, Moresnet won in de categorie Beste Fictie-serie en Bad Bad Belgium won de Ensor voor Beste Animatie. Daarnaast werden er ook prijzen uitgereikt voor beste acteerprestaties, regie, scenario, geluid, muziek, art direction, make-up en montage.
De avond werd afgesloten met de uitreiking van de Impact Award, die ging naar Angelo Thijssens. Enkele Ensors werden al voorafgaand aan de awardshow uitgereikt tijdens het Filmfestival Oostende. Zo won Malin-Sarah Gozin de Albert Bert Prijs voor Internationale Prestatie van het Jaar en kreeg La nuit se traine de Ensor voor Beste Franstalige Belgische Film.
Al met al was het een geslaagde avond waarin de Belgische filmindustrie in de schijnwerpers werd gezet en de beste films en series werden bekroond.
Source: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20250207_97679247
.
