
Aan de Dynamostraat in Rotterdam is maandagmiddag een hijskraan omgevallen en op het parkeerdek van een kantoorpand terechtgekomen. Het incident gebeurde in de buurt van Zuidplein. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.
De kraan, die een hoogte heeft van ongeveer 40 meter, kantelde door nog onbekende oorzaak en viel gedeeltelijk op het parkeerdek van het gebouw. Daarbij werd een deel van de gevel van het kantoorpand beschadigd. Brokstukken kwamen op straat terecht, waarna de omgeving direct werd afgezet.
Kantoorpand ontruimd na val hijskraan
Uit voorzorg is het volledige kantoorpand ontruimd. Tientallen medewerkers stonden korte tijd op straat terwijl hulpdiensten de situatie beoordeelden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio bleef de machinist van de kraan ongedeerd. Wel is hij hevig geschrokken van het incident.
De bovenkant van de hijskraan knakte zichtbaar door de impact op het parkeerdek. Hoe groot de constructieve schade aan het pand is, wordt momenteel onderzocht. Specialisten bekijken of het gebouw veilig is en of er sprake is van instortingsgevaar.
Straat rondom Dynamostraat afgezet
De Dynamostraat en directe omgeving zijn afgezet om hulpdiensten de ruimte te geven en om te voorkomen dat voorbijgangers in gevaar komen. Bouwkundige experts en brandweereenheden zijn ter plaatse om de situatie te stabiliseren.
De Arbeidsinspectie start een onderzoek naar de oorzaak van het omvallen van de kraan. Daarbij wordt gekeken naar factoren als de opstelling van het materieel, de ondergrond, eventuele weersinvloeden en naleving van veiligheidsvoorschriften.
Het incident zorgde voor flinke consternatie in de omgeving van Zuidplein, waar veel kantoren en bedrijven gevestigd zijn. Vooralsnog lijkt het ongeval beperkt te zijn gebleven tot m
