
Als er één ding is waar het Haagse partijkartel in uitblinkt, is het wel het creëren van gigantische, onbeheersbare problemen om deze vervolgens af te kopen met belastinggeld dat niet van hen is. Het Groningse gasdrama is daar inmiddels het ultieme en meest pijnlijke voorbeeld van. Uit onthullingen in De Telegraaf blijkt dat de Staat miljarden dreigt te verliezen aan absurd hoge, onterechte schadevergoedingen. Het systeem is volledig ontspoord, de overheid heeft in paniek de geldkraan wagenwijd opengezet, en wie mag straks de torenhoge rekening betalen? U raadt het al: de hardwerkende belastingbetaler!
Het weggemoffelde doofpot-rapport
De energiemaatschappijen weigeren nu – en eerlijk is eerlijk, volkomen terecht – om voor de politieke paniekaanvallen van Den Haag te betalen. En ze hebben keihard bewijs in handen. Uit een gelekte, interne presentatie van het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) uit 2020 (die tot voor kort nog in te zien was, maar nu plotseling ‘vertrouwelijk’ is verklaard) blijkt dat het IMG zélf concludeerde dat het systeem failliet is.
De tekst uit dit weggemoffelde rapport is onthutsend: “Oorzaak van het probleem: schademeldingen zijn een reactie op vergoedingen; niet op mijnbouwschade.” In een plaats als Winschoten, waar de kans op schade miniem is, kwamen ineens méér dan 3000 claims binnen. Het IMG waarschuwt letterlijk:
“Wij veroorzaken dus zelf dit grote aantal schademeldingen. Maar er is géén exitstrategie. Op dit tempo is het reëel om te veronderstellen dat iedere woning gemeld gaat worden.”
De belastingbetaler als pinautomaat
En het IMG had gelijk. De claims stromen binnen (39.000 in 2024 alleen al) en de Staat blijft vrolijk uitdelen. Een onafhankelijke jurist legt de vinger op de zere plek:
“Volgens de wet is de NAM aansprakelijk puur voor de aantoonbare mijnbouwschade, maar niet voor alles extra… Uiteindelijk rekent de belastingbetaler al die plussen straks af.”
Dit is hoe de Haagse bestuurlijke elite te werk gaat. Ze verzieken een dossier jarenlang, raken vervolgens in de politieke problemen, kopen de onvrede af met miljarden aan ‘gratis geld’ waar amper nog controle op is, en verklaren de waarschuwende rapporten staatsgeheim. Het is een ongekend schandaal en de hoogste tijd dat deze bodemloze put gedicht wordt!
.

