Wat? Mark Zuckerberg laat vandaag opeens weten dat hij wil leren van X. Hij wil ophouden met massacensuur. Heel prima. Alleen is er een probleem. Zijn werknemers zorgen nog steeds voor enorme censuur op grote schaal. Het is wanstaltig.

Elon Musk heeft nogal wat veranderd in Amerika – en in de rest van de wereld. Hoe hij dat gedaan heeft? Door X een vrijemarkt van ideeën te laten zijn. Mensen kunnen lid worden van X, en vervolgens hun mening delen. Als ze daarmee geen wetten overtreden, dan kunnen ze min of meer zeggen wat ze willen.

Ooit was dat ‘normaal.’ Dat was ‘dé regel van het internet.’ Helaas is dat al heel lang niet meer zo. Alle sociale media worden totaal gedomineerd door Woke-gekken, inlichtingendiensten en overheden. Zij censureren alles en iedereen die niet radicaal-links zijn.

Maar het lijkt erop dat dit nu verandert. Mark Zuckerberg, de grote man achter Facebook en Instagram, laat vandaag namelijk weten dat hij klaar is met die achterlijke censuur. Kijk maar:

“Ik begon sociale media op te zetten,” zegt Zuckerberg in de video, “om mensen een stem te geven. Vijf jaar geleden gaf ik op Georgetown University een speech waarin ik de meningsvrijheid verdedigde. Maar de afgelopen jaren is veel gebeurd. We hebben veel debatten gehad over wat wel en niet ‘kwalijk’ is. Mainstream media (legacy media, zegt Zuckerberg, wat opvallend genoeg precies de term is die Elon Musk altijd gebruikt voor het oude mediakartel) en politici pushen om meer en meer te censureren.”

Massale censuur

“Een groot deel daarvan is overduidelijk politiek” gaat hij verder, waarna hij stelt dat er natuurlijk ook wel échte issues zijn, zoals mensenhandel en oproepen tot geweld. Maar, zegt Zuckerberg, het overgrote deel van de gecensureerde posts zijn puur politiek. En dat is een probleem.

Hoe dat kan? Nou, volgens hem heeft Facebook door druk van “legacy media” en politici een AI-systeem opgezet om content te reguleren. Alleen is dat systeem knettergek geworden. Dictatoriaal. De overgrote meerderheid van de posts die verwijderd worden zijn helemaal niet illegaal. Het zijn alleen posts van conservatieven – politieke posts waar de makers van het systeem het niet mee eens zijn.

(Artikel gaat verder onder deze oproep) Het is tijd om PAL te staan voor elkaar. Voor rechts. Voor Nederland. Voor Ongehoord Nederland. Ja, JUIST in deze tijd. Daarom roepen wij al onze lezers op om NU lid te worden van Omroep ON!, de enige NPO-omroep die jouw en onze waarden deelt. We zien de aanvallen op ON! in de media, en zelfs in de politiek. Maar juist DAAROM moeten we ON! meer dan ooit steunen. Word daarom lid van ON! Vandaag nog. Samen staan we sterk. Als we ON! laten vallen gaan we uiteindelijk allemaal ten onder, DDS incluis!

Daarop stelt Zuckerberg dat de afgelopen Amerikaanse verkiezingen wat hem betreft een kantelpunt zijn geweest. Mensen willen meer vrijheid, minder censuur. Daarom past hij het censuurbeleid aan op Facebook (en Instagram). Fouten worden opgelost. Minder censuur, meer vrijheid.

Maatregelen

Zuckerberg heeft vandaag verschillende specifieke maatregelen aangekondigd om censuur op Facebook en Instagram te verminderen, gericht op het bevorderen van vrijheid van meningsuiting. Deze maatregelen omvatten:

  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-primaryDark [&>a]:underline”>Verwijderen van de beperking van politieke inhoud: Dit betekent dat er minder restricties zullen zijn op het verspreiden van politieke berichten, wat kan leiden tot een bredere discussie maar ook tot meer polarisatie.
  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-primaryDark [&>a]:underline”>Verhuizing van Californië naar Texas: Facebooks reacties-moderation verhuist van Californië, waar strenge regels zijn, naar Texas. Daar hebben ze veel meer vrijheid. Opvallend (alweer): dit is precies wat gebeurd is met Twitter onder Elon Musks leiderschap. 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

wil jij op de hoogete blijven?
(Nieuwsbrief)
Rumble is de main page
https://rumble.com/hnmda/live
Follow/subscribe daar, om op de
hoogte te blijven van nieuwe uitzendingen
Twitch
https://www.twitch.tv/hnmda
Als je mee wil doen in de chat.
FB
https://www.facebook.com/JWHNMDA/
De nieuwsbrief is weer gehacked.
Geen gegevens buit mijn gegevens weg!