• za. mrt 14th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

AMSTERDAM – De politie is sinds zaterdagochtend extra zichtbaar bij meerdere Joodse instellingen in de stad. Aanleiding is vermoedelijk de explosie bij de Joodse school aan de Zeelandstraat in Buitenveldert in de nacht van vrijdag op zaterdag.

Bij onder meer de Portugese synagoge aan het Mr. Visserplein en het Joods Museum aan de Nieuwe Amstelstraat zijn agenten van de Bewakingseenheid ingezet. Zij dragen machinepistolen, helmen en zware kogelwerende vesten. Ook is bij de Portugese synagoge een voertuig van de Koninklijke Marechaussee aanwezig. De marechaussees dragen eveneens helmen en gezichtsbedekking.

De Portugese synagoge wordt al jaren bewaakt, al staan daar normaal gesproken meerdere voertuigen van de marechaussee. De Bewakingseenheid wordt in Amsterdam vaker ingezet bij bijzondere situaties, zoals staatsbezoeken. Burgemeester Femke Halsema liet eerder op zaterdag weten dat extra maatregelen zouden worden genomen.

Foto’s: Mizzle Media / Mexx van der Lieuw

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112nederland.nl