Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar
Bij de blokkade van Extinction Rebellion op de A12 zijn zaterdag zo’n 400 actievoerders aangehouden. Ze zijn naar het ADO-stadion gebracht en daar op vrije voeten (!) gezet.
“Vrijgelaten?” vraagt fractievoorzitter van Hart voor Den Haag Richard de Mos verbaasd. “Waarom geen nachtje op water en brood? Krijgen ze ook een boete?”
#ExtinctionRebellion wil voor de 44e keer de #A12 bezetten. #XR
Politie deed geen
Moeite ze tegen te houden. Verkeersregelaars lieten verkeer doorstromen maar XR ging gewoon A12 op. pic.twitter.com/frxl1nADOi— Bob van Keulen (@BobHGL) September 13, 2025
Gifgroen theekransje
Volgens Extinction Rebellion was het de 44e keer dat ze de A12 blokkeerden. Dat deden ze uit protest tegen ‘fossiele subsidies’.
Het protest leidt tot veel verontwaardigde reacties. “VVD/GroenLinks-activist Jan van Zanen faciliteert voor de 69e keer een illegale blokkade op de A12. Gifgroen theekransje waar mensen mijmeren over een kabinet met VVD, PvdA en GroenLinks. Politie kijkt toe,” merkt Europarlementariër Sebastian Kruis (PVV) op.
Als de politie geen waterkanon inzet doet de natuur het wel #A12 pic.twitter.com/SeS4Ib3xnJ
— Massimo Etalle (@MassimoEtalle) September 13, 2025
Ongelooflijk
Fractievoorzitter van FVD in Den Haag Massimo Etalle voegt toe: “Tienduizenden mensen staan in de file omdat deze idioten hun [zin doordrijven]. Ik vind het ongelooflijk dat de politie hier bij staat en ernaar kijkt.”
“Ze zijn weer terug van hun verre vakanties hoor. Ze kunnen nu weer fijn de werkende Nederlander lastigvallen,” aldus bioloog Richard Steenvoorden.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
…
Interessant
.

