• do. jan 29th, 2026

Dit mag niet meer misgaan: vroeg cadeautje zet Club Brugge op weg naar klinkende zege tegen Rangers.

ONCE UPON A TIME… IN VLAANDEREN. De waanzin van de heksenvervolging: hoe roddels leidden tot de brandstapel

Lier, 20 januari 1594. Een vrouw uit Nijlen staat op de brandstapel op de markt van Lier. Haar naam is Cathelyne Van Den Bulcke, en ze was al gegeseld, gefolterd en uitgerokken voor ze uiteindelijk werd terechtgesteld. De aanklacht: hekserij. Maar wat had Cathelyne uiteindelijk juist gedaan? Wanneer werd iemand bestempeld als heks? Waarom vlogen ze zogezegd op een bezemsteel? En waarom kreeg Cathelyne eeuwen later, in 2021, eerherstel van de stad Lier? 

Het rokje ging omhoog, de Schotten gingen al vroeg met de billen bloot. Club Brugge klopte Rangers met 1-3, een zege die het kwaliteitslabel ‘Made In Bruges’ kreeg. Voor het eerst sinds 2019 horen er straks twee Belgische clubs aan de Champions League deel te nemen.


Source: https://www.nieuwsblad.be/sport/voetbal/dit-mag-niet-meer-misgaan-vroeg-cadeautje-zet-club-brugge-op-weg-naar-klinkende-zege-tegen-rangers/84465012.html

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *