• ma. apr 6th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Terwijl de ruzie over de SAVE America Act zijn weg vindt door het Congres, met senatoren die vechten en ruziën over de wet en de Unipartij die zich stevig achter de mening schaart dat het volkomen onaanvaardbaar is, om vage redenen die voornamelijk te maken hebben met het niet willen dat de foto-ID-vereisten of bewijs van burgerschap van kracht zijn, lijkt het.

Onder degenen die het felst tegen de wet zijn, is senator Chuck Schumer. Op een gegeven moment bijvoorbeeld verscheen hij op CNN en viel de wet aan door te beweren dat het in feite Jim Crow 2.0 is, zeggende, “We hebben de kiezers-ID-wetten die, ten eerste, elke staat zijn eigen kiezers-ID-wetten kan hebben, en sommige wel en sommige niet. Maar ten tweede, wat ze voorstellen in deze zogenaamde SAVE Act is als Jim Crow 2.0. Ze maken het zo moeilijk om enig soort kiezers-ID te krijgen dat meer dan 20 miljoen legitieme mensen, voornamelijk arme mensen en mensen van kleur, niet kunnen stemmen onder deze wet.”

Ter afsluiting van dat punt verklaarde de senator “We zullen het niet laten passeren in de Senaat. We vechten er met hand en tand tegen. Het is een schandalig voorstel dat het politieke vooringenomenheid van de MAGA-rechtse kant laat zien. Ze willen niet dat arme mensen stemmen. Ze willen niet dat mensen van kleur stemmen omdat ze vaak niet op hen stemmen.”

Maar dat was nog niet alles. Op een ander moment verscheen hij op de vloer van de Senaat van de Verenigde Staten en drong erop aan dat de SAVE America Act niet alleen een “kiezersonderdrukkingswet” is, maar eerder een “kiezersonderdrukking” pakket van wetgeving. Hoe het stoppen van illegale vreemdelingen of andere niet-burgers van stemmen “kiezersonderdrukking” is, werd niet vermeld door de senator.

In plaats daarvan gebruikte hij dat als een startpunt om te beweren, tegen alle bewijzen in, dat de wet en de bepalingen ervan niet populair zijn bij iedereen behalve de meest radicale MAGA-fringe. Hij zei: “Dat is waar de Republikeinse Senaat onze tijd aan verspilt, het pushen van een kiezersonderdrukkingswet die de meeste Amerikanen niet steunen, een wet die alleen aantrekkelijk is voor het meest marginale element van de MAGA-basis.”

Zijn beweringen waren zo belachelijk dat zelfs CNN voelde dat ze moesten ingrijpen en er fel tegenin gaan. Dat deed CNN’s Harry Enten, die de gelegenheid gebruikte om te onthullen dat de SAVE America Act en de bepalingen ervan niet bijzonder controversieel zijn onder Amerikanen, die het grotendeels steunen.

Hij zei: “Kijk hier eens naar. Favoriete foto-ID om te stemmen. 85% van de blanke mensen is ervoor. 82% van de Latino’s en 76% van de zwarte Amerikanen zijn ervoor. Dus de bottom line is dit, een foto-ID om te stemmen is niet controversieel in dit land. Een foto-ID om te stemmen is niet controversieel in dit land. Het is niet controversieel per partij, en het is niet controversieel per ras. De overgrote

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *