Op Utrecht Centraal hebben klimaatactivisten van Extinction Rebellion zaterdag het spoor geblokkeerd. Van en naar Utrecht reden daardoor urenlang geen treinen. De activisten hielden ook een sit-in bij de toegangspoortjes.
Vrijdag werd de spoorblokkade nog verboden door burgemeester, politie en Openbaar Ministerie. De politie was in groten getale aanwezig bij het station om de demonstranten van het spoor te halen. Het viel velen op dat er in de verste verte geen Romeo’s, ME, politiehonden of waterwerpers te bekennen waren.
De demonstranten lopen zonder dat hen een strobreed in de weg wordt gelegd het spoor op en de politie staat erbij en kijkt ernaar? Kortom, de driehoek heeft toestemming gegeven voor deze blokkade, merkt columnist Sander Sassen op. “Da’s toch bizar, de overheid die strafbare feiten faciliteert?”
“Het spoor werd bezet door extreemlinkse activisten: ze krijgen ruim baan. Geen ME. Geen stokslagen. Geen grote politiemacht,” zag ook rechtsfilosoof Raisa Blommestijn. “Er wordt gedemonstreerd tegen een azc: kinderen neergeknuppeld. Bejaarden opgejaagd door ME. Buitensporig geweld. Klassenjustitie.”
Fractievoorzitter van FVD Hengelo en oud-politieagent Brians Geertshuis vraagt zich af: “Volgende week eens het spoor op met anti-omvolkingscentraborden? Kijken of dat ook zo makkelijk toegestaan wordt?”
“Is dit terreur, of hoe noem je zoiets?” aldus journalist Syp Wynia.
Saillant detail: de pers mocht niet dichterbij komen en journalisten die zich toch op het spoor waagden, zouden een strafbaar feit plegen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.
Interessant
Foto: Julia Hawkins, CC BY 2.0 (Wikimedia Commons)
Klimaatactivisten blokkeren spoor en krijgen ruim baan: ‘Da’s toch bizar, de overheid die strafbare feiten faciliteert?’
.
