
Zoetermeer – In Zoetermeer is zaterdag 9 mei rond 15:10 uur opnieuw brand uitgebroken aan het Bredewater. Dit keer woedde het vuur in leegstaand pand ‘Kristalkantoren’ naast het voormalige bedrijfsverzamelgebouw De Unie, waar eerder dit jaar op 28 april, 5 mei en 7 mei brand was.
De brand van vandaag betrof een kleine brand, maar de brandweer schaalde uit voorzorg op naar het sein “Middelbrand”. Het pand waar nu brand uitbrak staat, net als De Unie, binnen de hekken en op de lijst om gesloopt te worden.
Om er zeker van te zijn dat het brandje reeds is geblust, heeft de brandweer een extra hoogwerker en het Team Digitale Verkenning naar het pand gestuurd. Met behulp van drones wordt in en rondom het pand gecontroleerd op eventuele brandhaarden.
Bij de brand op 7 mei in het naastgelegen pand was sprake van een grote, uitslaande brand. Toen spraken de hulpdiensten van instortingsgevaar en adviseerden zij niemand meer het pand te betreden. Ook werd gemeld dat er bij die brand stenen naar de hulpverleners zijn gegooid, vermoedelijk vanaf het pand waar vandaag brand uitbrak.
De oorzaak van de recente branden is onbekend. Er wordt uitgegaan van brandstichting, omdat de branden steeds op de bovenste etage ontstaan en de panden verder leeg staan. De gemeente Zoetermeer had interesse om het pand De Unie over te nemen.



