Tijdens een werkbezoek van een delegatie van het Nederlandse Ministerie van Justitie en Veiligheid aan de West-Oekraïense stad Lviv heeft Nederland de eerste gespecialiseerde voertuigen overgedragen voor het vervoer van arrestanten en gedetineerden. Dit werd gemeld door het Oekraïense nieuwsmedium Novyny.live, dat beelden publiceerde van meerdere beveiligde busjes met chauffeurs.
De Nederlandse delegatie voerde in Lviv gesprekken met de leiding van het Oekraïense Ministerie van Justitie, onder wie waarnemend minister Ljoedmila Soehak, evenals met vertegenwoordigers van de Oekraïense staatsdienst voor strafuitvoering.
Die Niederlande haben der Ukraine die erste Lieferung von Spezialfahrzeugen für die Beförderung von “Festgenommenen” aka Zwangsmobilisierten übergeben.
Im Rahmen der Zusammenarbeit haben die Niederlande der Ukraine die erste Lieferung von 20 Spezialfahrzeugen für die Beförderung… pic.twitter.com/fU6sr3StOH
— Mann im Schatten 🇷🇺 (@vladi_the_gr8) May 5, 2026
Centraal in het bezoek stond de overdracht van de eerste vier van in totaal twintig gespecialiseerde arrestantenwagens. Volgens Soehak zal de rest van de voertuigen in de loop van dit jaar volgen. De busjes zijn bestemd voor inzet binnen het gehele Oekraïense grondgebied en zullen worden gebruikt door gevangenissen, detentiecentra en escortediensten.
Opvallend is dat Soehak tijdens hetzelfde persmoment tevens verwees naar de internationale juridische afrekening met Rusland. Zij kondigde aan dat op 14 en 15 mei in Chisinau verdere stappen worden gezet richting de oprichting van een speciaal tribunaal dat zich moet buigen over de “misdaad van agressie” tegen Oekraïne.
“Deze Nederlandse gevangenisbussen worden nu ongetwijfeld (!) gebruikt om met veel geweld nietsvermoedende Oekraïners van straat te plukken, in te knuppelen en vervolgens te laten vechten in “onze oorlog”. Walgelijk. Wat een land,” reageert Kamerlid Pepijn van Houwelingen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.
Interessant
Deel dit schokkende nieuws en laat anderen weten wat er gaande is in Oekraïne!
.
