Traditiegetrouw begint de Ronde van Romandië met een tijdrit. Een ultrakorte, weliswaar. De renners kregen in de Zwitserse gemeente Villars-sur-Glâne niet meer dan drie kilometer voorgeschoteld. De laatste kilometer liep wel aan vijf procent omhoog.
Het was de ervaren Primoz Roglic (Red Bull-BORA-hansgrohe) die met 3’43’’66 een eerste richttijd klokte, al zette Ivo Oliveira (Team UAE) die niet veel later al twee seconden scherper. De Portugese ploegmakker van Pogacar mocht zo even plaatsnemen in de hot seat.
Geen sponsors op leiderstruien en vier WorldTeams die hun kat sturen: ondanks aanwezigheid Tadej Pogacar ook slecht nieuws voor Ronde van Romandië
Maar lang duurde dat niet. Oliveira moest even later zijn plaatsje alweer afstaan. Dorian Godon, de Fransman van INEOS die dit seizoen zowel in Parijs-Nice als in Catalonië al twee ritzeges op zijn naam schreef, deed maar liefst zes seconden van de tijd van Oliveira. De richttijd voor zijn concurrenten: 3’35”12.
En die toptijd bleef lang op het bord staan. Schaduwfavorieten als Antonio Tiberi, Albert Withen-Philipsen of Jak
.

