Reporters buiten het Witte Huis drongen bij president Donald Trump aan op een antwoord op de vraag waarom hij momenteel ruzie heeft met paus Leo XIV, en vroegen hem vrij direct: “Waarom vecht je met de paus?” Zoals je zou verwachten, was het antwoord dat Trump gaf pure goud. De vraag werd gesteld door CNN-presentator Kaitlan Collins, die bekend staat om haar zware kritiek op de president.
De afgelopen weken heeft president Trump herhaaldelijk uitgehaald naar het hoofd van de Katholieke Kerk op zijn Truth Social-account, nadat paus Leo schijnbaar de oorlog in Iran veroordeelde en de dreiging die Trump maakte om een “hele beschaving” uit te wissen als Iraanse leiders niet zouden werken aan een deal met de Verenigde Staten.
“Ik wil geen paus die de president van de Verenigde Staten bekritiseert omdat ik precies doe waarvoor ik met een OVERWELDIGENDE meerderheid ben verkozen, het vestigen van Record Lage Criminaliteitscijfers en het creëren van de Grootste Beurs in de Geschiedenis,” schreef de president in een van zijn berichten. “Leo zou dankbaar moeten zijn, want, zoals iedereen weet, was hij een schokkende verrassing.”
Volgens Mediaite, daagde een verslaggever de president uit over zijn motivaties om “te vechten” met de paus en of hij zich zorgen maakte dat dit zijn “imago” zou “verstoren” in een vraag die Trump snel onderbrak voordat deze volledig gesteld kon worden. “Nee, nee, ik moet doen wat juist is,” ging hij verder. “De paus moet dat begrijpen, heel eenvoudig.”
“Ik heb niets tegen de paus. Zijn broer is helemaal MAGA. Ik mag zijn broer, Louis [Prevost],” antwoordde hij. Dat was niet genoeg voor Collins, die toen aan Trump vroeg: “Waarom vecht je met hem?” De president antwoordde: “Ik vecht niet met hem. De paus heeft een verklaring afgelegd. Hij zegt dat Iran een nucleaire wapen kan hebben. Ik zeg dat Iran geen nucleair wapen kan hebben.”
“Als de paus zou kijken naar de 42.000 mensen die de afgelopen 2-3 maanden zijn gedood als protesterende mensen zonder wapens, zonder iets. Ik bedoel, kijk daar eens naar. Dus, ik kan het oneens zijn met de paus. Ik heb het recht om het oneens te zijn met de paus,” voegde Trump toe. “Kijk, ik heb geen geschil met het feit dat de paus kan zeggen wat hij wil, en ik wil dat hij zegt wat hij wil, maar ik kan het oneens zijn. Ik denk dat Iran geen nucleair wapen kan hebben.”
Hij vervolgde: “Als ze dat wel hebben, zou de hele wereld in gevaar zijn. Het Midden-Oosten zal worden opgeblazen, en de hele wereld in gevaar. We zijn heel dicht bij het sluiten van een deal. Dat zou geweldig zijn. De paus moet begrijpen: Iran heeft meer dan 42.000 mensen gedood in de afgelopen paar maanden. Denk daar eens over na, protesterende mensen zonder wapens, zonder iets.”
President Trump benadrukte opnieuw dat de door het Iraanse regime afgeslachte demonstranten ongewapend waren. “Ze waren volledig ongewapende demonstranten. De paus moet dat begrijpen. Dit is de echte wereld, het is een nare wereld, maar wat betreft de paus en het zeggen wat hij wil, dat kan hij doen. Ik weet nu dat de broer van de paus een grote MAGA-persoon is. Hij heeft overal MAGA in zijn huis.”
“Z
