• vr. apr 10th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Het gaat niet goed voor zowel U.S. Rep. Maria Salazar (R-FL) als haar collega Rep. Mike Lawler (D-NY), aangezien beiden genadeloos worden bekritiseerd voor wat velen in MAGA beweren een heimelijke poging te zijn om amnestie door de achterdeur op het land af te dwingen, wat enorme problemen zou veroorzaken voor Amerika en de Republikeinen feitelijk onverkiesbaar zou maken.

Ter referentie, het betreffende wetsvoorstel is de “DIGNIDAD Act,” een de facto amnestiewet. Het wetsvoorstel wordt ook wel de Dignity Act genoemd. Hoe dan ook, het heeft nummer H.R. 4393. Onder het wetsvoorstel zou legale verblijfsstatus worden verleend aan alle personen die illegaal de Verenigde Staten zijn binnengekomen vóór het begin van het presidentschap van Joe Biden in 2021. Die illegale vreemdelingen zouden zich moeten onderwerpen aan achtergrondcontroles om aan te tonen dat ze geen criminelen zijn, en boetes betalen voor de jaren dat ze illegaal in de Verenigde Staten verbleven, waarna ze legale status zouden krijgen.

En hoewel de sponsors van het wetsvoorstel, zoals de Reps. Salazar en Lawler, nu beweren dat het geen amnestiewet is, is dat niet wat ze in het verleden hebben beweerd. Rep. Salazar zei bijvoorbeeld in het verleden dat het een pad naar burgerschap was. Verder zou het de uitgifte van green cards versnellen, paden naar burgerschap bieden voor buitenlandse studenten, en volledige amnestie verlenen aan ontvangers van het Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA)-programma, wat betekent dat in totaal ongeveer 11 miljoen mensen een pad naar burgerschap zouden hebben onder het wetsvoorstel.

Natuurlijk is MAGA volkomen furieus dat zo’n wetsvoorstel zelfs wordt overwogen. Aan het hoofd van de kritiek stond Rep. Brandon Gill (R-TX), die in reactie op een bericht van Salazar waarin ze beweerde dat het wetsvoorstel geen amnestiewet is, terugkaatste, “Maria, jouw ‘DIGNIDAD Act’ zou legale status verlenen aan meer dan 10 miljoen illegale vreemdelingen. Het is ronduit amnestie en iedereen weet het. Ik wil waardigheid voor Amerikanen – de mensen wiens belangen we vertegenwoordigen – niet voor illegale vreemdelingen. Dat betekent doen wat we zeiden dat we zouden doen: massadeportaties.”

Rep. Gill voegde er vervolgens in een ander bericht over het onderwerp waarin hij Salazar genadeloos bekritiseerde aan, “De ‘DIGNIDAD’ amnestiewet is twee enorme middelvingers naar de kiezers die President Trump een populaire stemmenoverwinning gaven en de Republikeinen een trifecta bezorgden, allemaal op een platform van massadeportaties.”

Met hem eens was een reageerder op dat bericht die betoogde, “Als deze verraders net zoveel moeite zouden steken in het aannemen van de SAVE AMERICA ACY als dat ze proberen illegale immigranten tevreden te stellen, zouden we er allemaal beter aan toe zijn. Maar ze blijven proberen om illegaal immigratiebeleid door de strot van Amerikanen te duwen. Het is walgelijk.”

Ook mengde Brianna Lyman zich in de discussie en viel Rep. Mike Lawler hard aan in een eigen bericht. Nadat zijn team probeerde Salazar na te praten en te beweren dat dit geen amnestiewet is, zei Lyman, “Mike Lawler’s team is wanhopig bezig

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *