De arrogantie van de westerse defensie-elite heeft een ongekende, ijskoude realiteitscheck gekregen. Jarenlang kloppen de Europese bureaucraten en NAVO-bobo’s zichzelf op de borst over hun peperdure, technologische superioriteit, terwijl ze miljarden aan belastinggeld door de wc spoelen. Maar als het er écht op aankomt, laten hun paradepaardjes het simpelweg afweten. Tijdens recente, grootschalige NAVO-oefeningen in de Oostzee bleven de geavanceerde westerse toestellen roemloos aan de grond staan vanwege de vrieskou. Wie wel moeiteloos het luchtruim koos en de show stal? De Turkse Bayraktar TB3-drone. De afgang voor de westerse defensie-industrie is inmiddels zo gigantisch, dat zelfs de Italiaanse marine nu noodgedwongen overweegt om deze superieure Turkse gevechtsdrones aan te schaffen voor hun eigen vliegdekschip. Het is het ultieme bewijs van een vastgeroest Europees establishment dat theorieën en praatgroepjes steevast belangrijker vindt dan het afleveren van werkend militair materieel.
Eindeloos Europees gepraat versus Turkse daadkracht
Het contrast tussen de meedogenloze daadkracht van Ankara en de stroperige, falende Europese defensiemoloch kan haast niet pijnlijker in beeld worden gebracht. Waar landen als Frankrijk, Duitsland en de slippendragers van ons eigen rampzalige Haagse kartelkabinet vooral uitblinken in het schrijven van wollige visiedocumenten en het organiseren van peperdure conferenties over defensie-innovatie, bouwen de Turken gewoon hardware die het daadwerkelijk doet.
Analist Riccardo Gasco legt de vinger in de berichtgeving uiterst nauwkeurig op de zere, bureaucratische plek als het gaat om de Europese onmacht. “Europa is al jaren aan het praten over onbemande systemen voor vliegdekschepen, zonder er ook maar één in te zetten,” stelt de defensie-expert meedogenloos vast. Zijn genadeloze eindconclusie over het enorme gat dat de Bayraktar TB3 in de markt heeft geslagen, is dan ook zo simpel als doeltreffend:
“Turkije heeft er al één, en het werkt.”
ZE WILLEN DAT WE ZWIJGEN: Blijf op de hoogte van ons verzet tegen de falende westerse bureaucratie! (LET OP: HET ARTIKEL GAAT HIERONDER DIRECT VERDER!)
De media-elite en de politieke lakeien verzwijgen de waarheid over deze miljardenblunders, maar wij blijven de feiten benoemen. Wilt u als eerste weten hoe we de globalisten aanpakken en de censuur van Big Tech omzeilen? Schrijf u dan nu in via deze link en ontvang onze keiharde analyses direct in uw inbox!
Westerse systemen bevriezen, de TB3 levert
De definitieve, publieke doorbraak voor deze meedogenloze Turkse gevechtsdrone kwam tijdens de recente ‘Steadfast Dart’ oefening van de NAVO in de ijskoude Baltische Zee. Terwijl de weersomstandigheden ver onder het nulpunt doken, bleek de uitrusting van de bondgenoten absoluut niet opgewassen tegen de snoeiharde realiteit van een winterse strijd op zee. De westerse vliegtuigen waren domweg niet in staat om vanaf de schepen te opereren en bleven verlamd achter.
De Turkse marine liet met hun indrukwekkende amfibische aanvalsschip, de TCG Anadolu, echter haarfijn zien hoe het wél moet. De Bayraktar TB3-drones voerden volstrekt probleemloos en autonoom start- en landingsprocedures uit in de ijzingwekkende winterkou. Maar daar bleef het absoluut niet bij: de onbemande toestellen voerden tijdens de zware maritieme oefeningen ook direct uiterst precieze raketaanvallen uit met echte munitie. Hiermee bewees de drone, die een indrukwekkend laadvermogen van 280 kilo heeft en maar liefst zes lasergestuurde munitiewapens kan dragen, zijn absolute operationele paraatheid in betwist en vijandig gebied.
Italië buigt voor de pijnlijke realiteit
Voor de top van de Italiaanse marine was deze gênante westerse NAVO-vertoning de absolute druppel. Zij weigeren logischerwijs nog langer te wachten op de onzichtbare en falende Europese alternatieven en kijken nu vol bewondering naar het efficiënte wapenarsenaal van Ankara. Admiraal Giuseppe Berutti Bergotto, de stafchef van de Italiaanse marine, sprak recent klare taal in het parlement. Na het grondig bestuderen van de beelden van de TB3-operaties vanaf de TCG Anadolu, beschreef de topmilitair het Turkse wapen als een “enigszins complex” systeem dat zowel voor inlichtingen als voor gerichte, verwoestende aanvallen inzetbaar is.
De Italianen willen de drones nu naar verluidt via een samenwerking met hun eigen defensiebedrijf Leonardo razendsnel integreren op hun vlaggenschip, het vliegdekschip Cavour. Admiraal Bergotto prees dergelijke geavanceerde onbemande systemen openlijk en noemde ze zelfs broodnodige “krachtvermenigvuldigers”, die de operationele reikwijdte en het bewustzijn op het slagveld gigantisch vergroten.
Het is een ongekende militaire en geopolitieke overwinning voor de Turkse defensie-industrie, en tegelijkertijd een gigantische, knalrode vlag voor het incapabele Europese establishment. Terwijl de gewone belastingbetaler tot op de allerlaatste cent wordt uitgeknepen voor ‘Europese veiligheidssamenwerking’, blijkt de uitkomst keer op keer een disfunctioneel wanproduct dat bij de eerste de beste winterse nachtvorst letterlijk aan de grond genageld staat. Rome kiest nu pragmatisch eieren voor zijn geld en haalt hardware in huis die daadwerkelijk presteert: uit Turkije, niet uit de rest van de EU.
SLUIT U AAN BIJ HET VERZET!Wij blijven hameren op het beschermen van de burger tegen de dwang, de hypocrisie en de incompetentie van de gevestigde macht. Steun de onafhankelijke pers die de feiten niet gladstrijkt! Mis helemaal niets en abonneer u direct via deze link. Elke dag de ongezouten waarheid, gratis in uw mail!