
Op de A12 bij Bleiswijk heeft donderdagochtend een ernstig verkeersongeval plaatsgevonden waarbij een vrachtwagen dwars door de vangrail is gereden. Het voertuig kwam uiteindelijk tot stilstand naast de snelweg. Door het incident is de rechterrijstrook tussen Reeuwijk en Bleiswijk afgesloten en liep de vertraging op tot ongeveer veertig minuten.
Het ongeluk gebeurde rond 07.00 uur in de ochtendspits. Volgens de eerste informatie verloor de vrachtwagenchauffeur de controle over het stuur na een aanrijding met een andere auto. Door de klap raakte de vrachtwagen in een gevaarlijke manoeuvre en schoot deze door de vangrails langs de snelweg.
Chauffeur voorkomt val van talud
Na het doorbreken van de vangrail belandde de vrachtwagen op een schuine helling direct naast het asfalt. Daar wist de chauffeur zijn geschaarde combinatie weer onder controle te krijgen. Daardoor werd voorkomen dat het voertuig verder het talud afreed en mogelijk kantelde of naar beneden stortte.
Hoewel de voorkant van de vrachtwagen volledig is gedraaid en de schade aanzienlijk is, bleef het voertuig uiteindelijk op zijn wielen staan. De situatie had volgens hulpdiensten en weginspecteurs veel ernstiger kunnen aflopen.
Grote schade aan vangrail en wegdek
De ravage op de snelweg is groot. De vangrail is zwaar beschadigd en delen ervan zijn door de impact verbogen of losgeraakt. Ook het wegdek liep schade op. Rijkswaterstaat sloot direct een rijstrook af om de veiligheid van weggebruikers te garanderen.
Een bergingsbedrijf is ter plaatse gekomen om zowel de vrachtwagen als het andere betrokken voertuig af te voeren. De bergings- en herstelwerkzaamheden namen geruime tijd in beslag, wat leidde tot langdurige verkeershinder op de A12.
Oorzaak en letsel nog onduidelijk
Hoe de aanrijding met de andere auto precies heeft kunnen gebeuren, is nog onderwerp van onderzoek. Ook is op dit moment niet bekend of er bij het ongeluk gewonden zijn gevallen. De politie onderzoekt de toedracht van het incident en verzamelt verklaringen van betrokkenen.
De A12 is een van de drukste snelwegen in de Randstad en een afsluiting tijdens de ochtendspits zorgt al snel voor lange files. Automobilisten richting Bleiswijk en Reeuwijk moesten rekening houden met extra reistijd en werden geadviseerd alternatieve routes te nemen.
Naar verwachting wordt de rijstrook weer vrijgegeven zodra de berging is afgerond en de beschadigde vangrail veilig is gesteld.
