Voormalig Brits ambassadeur in de VS en politicus uit het tijdperk van Blair, Lord Peter Mandelson, bijgenaamd de “Prins van de Duisternis”, heeft op 4 februari 2026 moeten aftreden uit het Hogerhuis nadat door het DOJ vrijgegeven Epstein-documenten e-mails onthulden waarin hij vertrouwelijke informatie van de Britse regering deelde met de beruchte Jeffrey Epstein, die blijkbaar werd gebruikt voor insider trading.
Daarnaast heeft de Metropolitan Police een onderzoek naar wangedrag in openbare functies gelanceerd na een doorverwijzing van de regering en rapporten. Er zijn vragen gerezen over de benoeming van PM Keir Starmer van hem ondanks zijn bekende banden met Epstein, met mogelijke gevolgen voor Starmer.
In een verklaring aan de Labour Party zei Mandelson: “Ik ben dit weekend verder verbonden met de begrijpelijke ophef rond Jeffrey Epstein en ik voel spijt en verdriet hierover… Terwijl ik dit doe, wil ik geen verdere schaamte veroorzaken voor de Labour Party en daarom treed ik af als lid van de partij.”
In reactie op het schandaal verklaarde Lord Speaker Forsyth: “Mijn Heren, gezien het publieke belang en voor het gemak van het Huis, heb ik besloten het Huis te informeren dat de griffier van de Parlementen vandaag een melding heeft ontvangen van Lord Mandelson van zijn voornemen om met ingang van 4 februari uit het Huis te treden.”
Met Commandant Ella Marriott bevestigde dat er een lopend politieonderzoek is naar de omstreden politicus. “Ik kan bevestigen dat de Metropolitan Police nu een onderzoek heeft ingesteld naar een 72-jarige man, een voormalig regeringsminister, voor misdrijven in openbare functies,” zei ze.
Het toevoegen van meer details, een hoge functionaris van 10 Downing Street merkte op dat de regering “klaar staat om te voorzien in welke ondersteuning en assistentie dan ook” die de politie nodig heeft. “Het is aan de politie om te bepalen of ze moeten onderzoeken, en de regering staat klaar om te voorzien in welke ondersteuning en assistentie dan ook die de politie nodig heeft,” onthulde dezelfde bron.
In reactie op de verbijsterende banden met Epstein, reageerde de leider van de conservatieve partij, Kimi Badenoch: “Keir Starmer heeft bevestigd dat hij wist van Mandelson’s voortdurende relatie met de pedofiel Epstein toen hij hem benoemde tot ambassadeur. Zijn catastrofale oordeel heeft de speciale relatie geschaad, de nationale veiligheid in gevaar gebracht en ons land in verlegenheid gebracht. Geen doofpot meer.”
Opkomende conservatieve ster Connor Tomlinson gaf de corrupte politici die betrokken zijn bij dit schandaal een flinke veeg uit de pan in een geestige post op X. “Starmer moest zijn handen verbergen en ze laten stoppen met trillen terwijl hij het had over Peter Mandelson tijdens PMQs. Hij weet dat dit schandaal zijn carrière kan beëindigen,” verklaarde Tomlinson. Nu is het tijd om op te staan, actie te ondernemen en verandering te eisen!
