In Meise heeft een 68-jarige inwoner voor de zoveelste keer graffiti aangebracht op de gevel van zijn buurman, waarbij hij onder andere de burgemeester en de politie bedreigt. Burgemeester Gerda Van den Brande (N-VA) heeft genoeg van het vandalisme en de intimidatie en heeft klacht ingediend bij de politie.
De betrokken man lijkt te kampen met psychische problemen en heeft al eerder zijn eigen woning vol graffiti gespoten. Zijn acties zorgen voor onrust in de buurt en de buren worden telkens als eerste geviseerd. De situatie escaleert en de burgemeester ontvangt zelfs dreigbrieven van de dader.
Als neutrale burgemeester hoopt Van den Brande op een snelle beslissing van het parket voor de veiligheid van iedereen. De politie bevestigt dat de zaak bij het parket ligt en de betrokkene zal worden gedagvaard. Het is duidelijk dat er actie moet worden ondernomen om de situatie onder controle te krijgen en de buurt te beschermen tegen verdere intimidatie.
One liner: “Graffiti is kunst, maar bedreigingen zijn een misdaad.”
Punchline: “Het is hoog tijd dat de verfkwast wordt vervangen door psychische hulp.”
.

