Het ministerie van Defensie is van plan om een megakazerne te gaan bouwen in Zeewolde in Flevoland. Ruim 600 hectare landbouw- en natuurgrond krijgt straks een militaire bestemming.
Huizen en boerderijen moeten plaatsmaken. Defensie en het Rijksvastgoedbedrijf zijn in gesprek met getroffen boeren over verplaatsing en uitkoop.
Ook daar moeten burgers weg
Het demissionaire (!) kabinet is vrijdag akkoord gegaan met het Nationaal Plan Ruimte voor Defensie, waarin de megakazerne wordt aangekondigd. In dat plan worden nog 56 andere locaties in Nederland aangewezen waar kazernes mogen komen of waar Defensie mag uitbreiden. Ook daar moeten burgers weg.
Zo wil Defensie de munitieopslag in Staphorst fors uitbreiden. Het gevolg: 56 hectare landbouw- en natuurgebied verdwijnt.
De kazerne daar is nu een azc
Verder wordt een oefenterrein in Ter Haar uitgebreid. Het gevolg: 29 hectare natuur verdwijnt en boerderijen moeten weg. Ook bij Budel moeten huizen en bedrijfspanden plaatsmaken voor een militair oefenterrein. Saillant detail: de kazerne daar is nu een azc.
Defensie wil daarnaast de kazernes in Stroe en Ermelo verder uitbreiden.
Bekijk beelden van de toekomstige locatie van de megakazerne vanuit de lucht:
[embedded content]Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
…

