Egypte, met sterspelers Mohamed Salah van Liverpool en Omar Marmoush van Manchester City, behaalde een moeizame 2-1 overwinning op Zimbabwe in hun eerste groepswedstrijd. Op het aankomende WK zullen de Rode Duivels moeten oppassen voor deze twee aanvallers.
Bij Egypte stonden ook Mahmoud Trezeguet (ex-Moeskroen en Anderlecht) en bij Zimbabwe Marvelous Nakamba (ex-Club Brugge) in de basis.
Zimbabwe, de underdog tegen Egypte, kwam verrassend op voorsprong dankzij een goal van Prince Dube in de 20e minuut. Egypte, zevenvoudig winnaar van de Afrika Cup, moest hard werken om terug te komen.
Omar Marmoush van Manchester City maakte in de 64e minuut gelijk voor Egypte met een prachtig doelpunt. Mohamed Salah zorgde uiteindelijk in de 91e minuut voor de winnende treffer met een goed geplaatst schot.
Omar Marmoush opent de score. © AP
Egypte gaat nu samen met Zuid-Afrika, onder leiding van Hugo Broos, aan de leiding in groep B.
Oude bekende Lyle Foster bezorgt Hugo Broos met heerlijke treffer belangrijke zege in zijn openingsmatch op Afrika Cup
AFRIKA CUP 2025. Ex-Westerlo-spits schenkt Broos en Zuid-Afrika eerste zege op de Afrika Cup, Saintfiet slikt met Mali nog zure gelijkmaker
.
