• wo. jan 28th, 2026

LIVE POLITIEK. 11.11.11 uit zware kritiek op Vlaams begrotingsakkoord: “Trumpiaans, kortzichtig en asociaal beleid”.

Transportsector slaat alarm over verhoging kilometerheffing: “Consument zal de rekening betalen”

Een verhoging van de kilometerheffing zal uiteindelijk worden doorgerekend aan de consument, waarschuwt transportfederatie Febetra. “Wij vrezen dat bijna alle voertuigen onder de nieuwe heffing zullen vallen.”

Maandagnamiddag om 14 uur zal Vlaams minister-president Matthias Diependaele zijn Septemberverklaring afleggen in het Vlaams Parlement. Daarin zal hij onder meer een verhoging van de kilometerheffing voor vrachtwagens aankondigen. Dat is een bijkomende belasting die eigenaars van bepaalde vrachtwagens moeten betalen voor het gebruik van autosnelwegen en andere wegen in België.

“Wij begrijpen dat iedereen zijn steentje moet bijdragen”, reageert Isabelle De Maegt, woordvoerder van Febetra. “Maar het is wel altijd het wegverkeer dat als doelwit genomen wordt. De kilometerheffing werd dit jaar trouwens al verhoogd én geïndexeerd.”

In 2024 leverde de belasting de overheid zo’n 650 miljoen euro op. In 2026 zou daar 90 miljoen euro moeten bijkomen, voor 2027 rekent de overheid zelfs op 180 miljoen euro aan bijkomende inkomsten. “Wij vermoeden dan ook dat quasi alle vrachtwagens onder de verhoging zullen vallen, en niet enkel de meest vervuilende, zoals nu gesuggereerd wordt”, aldus De Maegt.

Bovendien, zo waarschuwt De Maegt, zal de consument uiteindelijk de dupe worden van de belastingverhoging. “Men wekt de indruk dat de maatregel de consument niet zal treffen, maar wij kunnen een verhoging als sector niet alleen dragen. Het resultaat is dus dat de heffing zal doorgerekend worden aan de klant”, concludeert De Maegt. 

Terwijl Vlaanderen de regering-Diependaele heeft en Wallonië de regering-Dolimont, leidt Bart De Wever de federale regering. Op een Brusselse regering is het nog wachten. Spannend om te zien hoe dit politieke landschap zich verder zal ontwikkelen.


Source: https://www.nieuwsblad.be/politiek/live-politiek.-11.11.11-uit-zware-kritiek-op-vlaams-begrotingsakkoord-trumpiaans-kortzichtig-en-asociaal-beleid/27532041.html

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *