STAMCAFE KOERS. “De president had seks, dus het peloton moest wachten.” Dé kenner van koers in Afrika vertelt zijn strafste verhalen
Een speciale gast voor een speciale gelegenheid in onze podcast Stamcafé Koers. Naar aanleiding van het historische WK in Rwanda trokken we naar Herman Beysens. Geen bekende naam, maar een vat vol verhalen. Nadat Herman in de jaren ‘90 stoemelings terechtkwam in de Ronde van Burkina Faso, liet Afrika hem niet meer los. Sindsdien beleefde hij talloze waanzinnige avonturen als sportdirecteur in Afrika, en daarover vertelt hij als de beste.
Zet u schrap voor heerlijke verhalen over operatietafels vol bloed, overvallen in de koers, fietskaders van duct-tape en lijm, en een president die de koers liet wachten wegens amoureuze perikelen. “Hij was daar maar aan het geven. En wij maar wachten.”
Eenmaal begonnen aan zijn bekentenis, konden verschillende ouders het niet aanhoren en vluchtten de rechtszaal uit, ver weg van de man die hun kinderen verkrachtte en met 20 jaar de maximumstraf riskeert. Hij voelt zich vandaag nog steeds aangetrokken tot kinderen.
Een podcast vol adrenaline en schokkende onthullingen, waar de grens tussen sport en misdaad vervaagt. Durf jij te luisteren naar de duistere kant van de koers?