• do. mrt 19th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Omdat ik vanaf het begin en nog steeds op zoek ben naar de reden waarom de bevolking zo gemakkelijk door zo weinigen kan worden gedresseerd, stuit je als vanzelf op het fenomeen “Wetiko”. Er zijn stiekem boeken over volgeschreven, toch zegt het de meesten van ons niets. Als je ermee op de proppen komt, waordt het afgedaan als een sprookje en word je niet meer voor vol en handelingsbevoegd aangezien. Als je het stuk hebt gelezen, wat ik door een vertaalrobotje heb gehaald en in PDF bijgevoegd, zul je begrijpen waarom. Het gaat namelijk over jezelf, niet over anderen.

De inheemse auteur Jack Forbes, die het klassieke boek over wetiko schreef met de titel Columbus en andere kannibalen, verwijst naar wetiko als ‘de ziekte van uitbuiting’. Wetiko kan worden opgevat als een kwaadaardige, kannibalistische, vampirische geest die mensen onder zijn heerschappij inspireert om andermans hulpbronnen en levenskrachtenergie uitsluitend voor hun eigen gewin te nemen en te consumeren, zonder iets van waarde terug te geven van hun eigen leven. Wetiko schendt dus de heilige wet van wederkerigheid in zowel menselijke aangelegenheden als de natuurlijke wereld als geheel.

Een Indiaan die net zo slecht is als de blanken, zou niet in ons land kunnen leven; Hij zou ter dood worden gebracht, en . . . [opgegeten worden] door de wolven. De blanke mannen zijn slechte schoolmeesters; ze dragen valse blikken en handelen in valse bedoelingen; Ze glimlachen in het gezicht van de arme Indiaan om hem te bedriegen; ze schudden ze bij de hand om hun vertrouwen te winnen, om hen dronken te voeren, hen te bedriegen en onze vrouwen te ruïneren. We vertelden hen om ons met rust te laten; maar zij volgden en belaagden ons op onze paden, en zij kronkelden zich op en onder ons als een slang. Ze vergiftigden ons door hun aanraking. We waren niet veilig. We leefden in gevaar. We werden zoals zij, huichelaars en leugenaars, overspeligen, luie donders, we werden allemaal praters en geen werkers.

Uit: “Columbus and other cannibals”

Het ter dood brengen van iemand die is bezeten lijkt drastisch, maar wat moet je als het waarlijk besmettelijk is? De inheemse bewoners lieten de indringers hun gang gaan en werden zoals zij: leugenaars, overspeligen, luie donders, kletsmeijers en profiteurs. Het ruïneren van vrouwen past er uitstekend bij, gezien wat we om ons heen ervaren.

Ik zie Wetiko als een kronkelende slang die je vergiftigt, achtervolgt en nooit met rust laat. De overheid, het ambtenarenapparaat, wetenschapsbedriegers, nieuwslezers, predikanten, allemaal met parasitaire inslag. Ze willen iets van je, zonder er iets voor terug te geven. Een universele doodzonde.

We laten het allemaal toe. En we worden zoals hen. En…. we maken anderen zoals ons.


Source: https://herstelderepubliek.wordpress.com/2025/07/24/wetiko-geen-virus-want-besmettelijk-en-dodelijk/

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *