• wo. mrt 18th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Het is werkelijk niet te geloven: vlak voor het begin van de zomervakantie, als duizenden Nederlandse gezinnen eindelijk hun welverdiende rust willen nemen, dreigt het grondpersoneel van KLM met een staking van acht uur lang op Schiphol.

En waarvoor? Omdat ze wéér meer willen. Meer loon, meer privileges, meer invloed.
En dat allemaal ten koste van de passagier.

Gelukkig zei de rechter in Amsterdam wat heel Nederland al dacht:

“Niet. Nu. Dit is onverantwoord.”

Vakbonden die Schiphol willen gijzelen

De vakbonden FNV en CNV hebben werkelijk niets geleerd van eerdere drama’s op Schiphol. Ze wilden een staking opzetten midden in het piekseizoen. En dat betekent:

  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-white [&>a]:underline md:text-lg text-base”>Vliegtuigen die niet kunnen vertrekken
  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-white [&>a]:underline md:text-lg text-base”>Passagiers die stranden
  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-white [&>a]:underline md:text-lg text-base”>Veldbedden in terminals
  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-white [&>a]:underline md:text-lg text-base”>En personeel dat de agressie van woedende reizigers moet incasseren

Je zou denken dat vakbonden enige verantwoordelijkheid voelen. Maar nee hoor: “We blijven strijdbaar,” aldus FNV. Strijdbaar tegen wie? Tegen reizigers?

👉 Teken de petitie: géén linkse intimidatie aan Nederlandse universiteiten. Stop de Hamasprotesten!
📢 Academici ondersteunen terreursympathisanten en Joodse studenten worden gejaagd. De maat is vol.
✍️ Teken vandaag nog deze petitie

De rechter is glashelder: dit gaat veel te ver

De rechter noemde de risico’s “onaanvaardbaar.” En terecht. Want:

  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-white [&>a]:underline md:text-lg text-base”>Er zouden parkeerplekken volraken
  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-white [&>a]:underline md:text-lg text-base”>Vliegtuigen moesten uitwijken
  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-white [&>a]:underline md:text-lg text-base”>Beveiliging liep vast
  • a]:text-primary dark:[&>a]:text-white [&>a]:underline md:text-lg text-base”>En de ellende zou dagenlang voelbaar zijn

En allemaal omdat een paar grondwerkers het gevoel hebben dat ze te weinig waardering krijgen. Onvoorstelbaar.

KLM reageerde opgelucht en noemde het vonnis “positief voor passagiers en de veiligheid.” En daar draait het om. Niet om het zoveelste looneisje van vakbondsbureaucraten die geen flauw benul hebben van de impact van hun acties op gewone mensen.

Dit soort stakingen mag nooit meer toegestaan worden

Het recht op staken is géén recht om Nederland te gijzelen. Zeker niet tijdens vakantietijd. Zeker niet op een knooppunt als Schiphol. En al helemáál niet als het alternatief – onderhandelen – gewoon op tafel ligt.

Deze grondwerkers verdienen geen sympathie. Ze verdienen een harde boodschap: Nederland is geen speelbal voor jullie chantage.

👉 Teken de petitie: géén linkse intimidatie aan Nederlandse universiteiten. Stop de Hamasprotesten!
📢 Academici ondersteunen terreursympathisanten en Joodse studenten worden gejaagd. De maat is vol.
✍️ Teken vandaag nog deze petitie

Slot: de rechter heeft gedaan wat de politiek niet durft

Waar ministers en bestuurders hun mond houden om de bonden te vriend te houden, deed de rechter wat nodig was: de reiziger beschermen.

En dat moet de norm zijn.
Niet de drukte op Schiphol. Niet de agressie. Niet de ontwrichting.
Maar orde, redelijkheid en respect voor mensen die gewoon op vakantie willen.

De rechter zei nee.
En wat mij betreft: dat moet de lijn zijn. Voor altijd.


Source: https://www.dagelijksestandaard.nl/binnenland/klm-grondwerkers-willen-staken-tijdens-vakantie-rechter-zegt-terecht-nee

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *