Het wereldkampioenschap voor clubs zorgt voor gemengde gevoelens. Er zijn voorstanders en tegenstanders. Tot die laatste categorie hoort zeker ook Jurgen Klopp. De ex-trainer van Liverpool haalde in een interview met de Duitse krant Welt am Sonntag stevig uit naar het nieuwe toernooi. “Dit WK gebeurt op het foute moment en voor de foute redenen”, vertelde de Duitser.
Klopp vreest dat de extra speellast ervoor zal zorgen dat veel topspelers geblesseerd zullen raken. Hij is van mening dat het wereldkampioenschap voor clubs het slechtste idee is dat ooit is ingevoerd in het voetbal. Als je wint, ben je de zieligste winnaar ooit, want je moet een hele zomer spelen zonder vakantie en als je terugkomt beginnen de competities al terug. Het is nutteloos.
Het is niet de eerste keer dat Jurgen Klopp klaagt over het overvolle speelschema. In 2022 haalde hij ook al uit naar het WK dat toen in Qatar plaatsvond. Toen vergeleek hij het zelfs met de klimaatverandering. “Als ik erover begin te praten, word ik heel kwaad. Het is zoals met het klimaat. We weten allemaal dat er iets moet veranderen, maar niemand zegt wat we moeten doen. Er moet iets veranderen.”
“Als je wint, ben je de zieligste winnaar ooit”, aldus Klopp over het wereldkampioenschap voor clubs.
.
