Het was een zinderende avond in Polen, waar de eerste exitpoll een minimale voorsprong liet zien voor de liberale Rafal Trzaskowski. Maar toen de klok 23 uur sloeg, nam nationalistische Karol Nawrocki de leiding. De strijd is nog niet gestreden, maar de spanning is om te snijden.
Een ding is zeker: de Poolse verkiezingen houden iedereen in hun greep. Zal Trzaskowski de pro-Europese koers varen die hij belooft, of zal Nawrocki een abrupt einde maken aan de Europese idylle? De toekomst van Polen hangt aan een zijden draadje, en de wereld kijkt ademloos toe.
Wie er ook wint, één ding is zeker: de politieke toekomst van Polen zal nooit meer hetzelfde zijn. Zal Trzaskowski de beloofde hervormingen doorvoeren, of zal Nawrocki de macht grijpen en een nieuwe koers varen? De klok tikt, de spanning stijgt. Het is een politiek schaakspel waarbij elke zet cruciaal is.
Source: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20250601_97891419
.

