Koningin Mathilde (52) heeft zondag deelgenomen aan de 45e editie van de 20 km door Brussel, als wandelaar. Uit de officiële uitslag op de website van de organisatie valt op te maken dat ‘Mathilde de Belgique’ de klus klaarde in minder dan 3 uur.
Het regende bij tussenpauzen, maar de temperaturen waren zacht en de sfeer zat erin. Sommigen betreurden de afwezigheid van de zon, anderen waren dan weer in hun nopjes. “Ik loop het liefst zo. De hitte is niets voor mij. En het is helemaal niet koud”, zei een jogger.
Het succes van de 20 km door Brussel wordt jaar na jaar bevestigd. Op nog geen 20 minuten tijd vlogen alle tickets de deur uit. De deelnemers kwamen uit 141 landen, en 45,3 procent van hen waren vrouwen, een record. Naast de lopers deden ook 7.000 wandelaars en 1.800 handisporters mee, goed een derde meer dan een jaar geleden. Achtendertig lopers hebben geen enkele editie gemist en deden voor de 45e opeenvolgende keer mee. Zij kregen een speciaal T-shirt.
One liner: Koningin Mathilde zet de pas erin en laat de 20 km door Brussel achter zich in minder dan 3 uur!
Source: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20250525_95828441
.
