In het Cultureel Centrum van Ukkel is de sfeer gespannen nadat een optreden van een Franse comedian werd geannuleerd vanwege controversiële uitspraken over de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. De politieke inmenging van de lokale PS-afdeling en de reactie van MR-burgemeester Boris Dilliès zorgen voor ophef en verdeeldheid in de gemeente.
De Franse comedian Guillaume Meurice staat centraal in deze artistieke en politieke strijd, waarbij zijn vergelijking van Netanyahu met een nazi de aanleiding vormt voor de annulering van zijn optreden. De discussie over vrijheid van meningsuiting en politieke correctheid laait hoog op in Ukkel, met verhitte debatten en beschuldigingen over censuur en politieke beïnvloeding.
Terwijl de Raad van Bestuur van het Cultureel Centrum zich buigt over de kwestie, blijft de vraag hangen: waar ligt de grens tussen artistieke expressie en politieke gevoeligheid? De toekomst van culturele evenementen in Ukkel staat op het spel, met de schaduw van politieke controverse die over het podium hangt.
Source: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20250525_92130111
.

Waarmee de komiek nog eens de trieste waarheid benoemd die vele israëliers dagelijks zien en ondervinden. Een land met een groot concentratiekamp waar palestijnen worden omgebracht. Totale controle en tevens de proeftuin van Bourla, de Mengele bij Pfizer.