• vr. okt 30th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

## Heijmans onder druk: Woningverkoop daalt terwijl infrastructuur bloeit

**ROSMALEN** – De woningmarkt in Nederland lijkt in een vrije val te verkeren, en bouwconcern Heijmans voelt de gevolgen. Dit jaar werden er tot nu toe slechts 2085 woningen verkocht, een flinke daling ten opzichte van de 2313 in dezelfde periode vorig jaar. De crisis op de woningmarkt, gevoed door netcongestie, complexe vergunningstrajecten en een terughoudendheid van beleggers, vormt een duistere wolk boven het bedrijf. En met de stijgende hypotheekrente is er geen zicht op verbetering. “Voor 2027 verwachten we dat de druk op de woningverkoop aanhoudt,” waarschuwt het bouwbedrijf.

### Positieve ontwikkelingen in infrastructuur

Terwijl de woningverkoop in het slop zit, ziet Heijmans een sprankje hoop in de infrastructuur. De overheid heeft onlangs een investeringspakket van 18 miljard euro aangekondigd voor het onderhoud en de vernieuwing van wegen, bruggen, spoor en waterwerken. Dit creëert een “positieve marktdynamiek”, aldus Heijmans. De overheid bevestigt daarmee dat er voldoende ruimte is voor marktpartijen in deze omvangrijke, langdurige opgave. Maar is dit werkelijk een kans, of slechts een pleister op een open wond?

### De schaduw van controle

Terwijl de bouwsector worstelt met de afbrokkelende woningmarkt, is het duidelijk dat de echte machthebbers achter de schermen de touwtjes in handen hebben. De vraag rijst: wat gebeurt er met de miljoenen die in infrastructuur worden gestoken? Wordt dit een rookgordijn voor de werkelijke agenda? De schimmige spelletjes van de elite lijken ons te dwarsbomen, en dit alles terwijl wij ons in de chaos van de woningcrisis bevinden. De controle is in handen van “zij”, en de waarheid wordt liever in de doofpot gestopt. We staan aan de rand van de afgrond – en de vraag is: wie zal ons nog redden?


Source: https://www.dagelijksestandaard.nl/nieuws/heijmans-bouwt-minder-woningen-en-meer-infrastructuur

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *