• di. okt 20th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

## Karremans Afwijzend: “Geen Interesse in VVD-leiderschap”

**Vincent Karremans, de minister van Infrastructuur en Waterstaat, is verre van enthousiast over het idee om de VVD te leiden.** Sterker nog, hij beschouwt het als een ongezonde ambitie. Tijdens zijn optreden in *Café Kockelmann* op NPO 2 liet hij weten dat hij niet in de race is voor de positie van partijleider. Dit terwijl de VVD momenteel onder vuur ligt in de peilingen en het vertrouwen in Dilan Yeşilgöz, de huidige leider, flink is gedaald.

“Het lijkt mij een hele ongezonde ambitie om te hebben,” aldus Karremans. Hij voegde hieraan toe dat er op dit moment helemaal geen vacature is binnen de partij. Op de vraag of hij ooit zou overwegen om politiek leider te worden, antwoordde hij resoluut: “Ja, zeker. Maar ik denk niet dat ik daar ooit anders over ga denken.”

## Yeşilgöz in het Vuur van de Kritiek

De zorgen rondom de VVD zijn niet ongegrond. Een recente peiling van Ipsos I&O, in samenwerking met *Café Kockelmann*, toont aan dat het vertrouwen in Dilan Yeşilgöz dramatisch is gedaald. Haar waardering is gedaald naar een schamele 3,7, een aanzienlijke afname ten opzichte van de 4,3 van een maand geleden. Hiermee staat ze nu onderaan de ranglijst van politieke leiders.

De onvrede komt niet alleen van links. Links-progressieve kiezers geven haar zelfs een 2,8, terwijl rechts-conservatieve kiezers haar een 3,9 toekennen. Ook VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans ontspringt de dans niet; zijn waardering is gezakt van 5,9 naar 4,7.

## VVD Verliest Zetels

De slechte cijfers zijn slechts het topje van de ijsberg voor de liberalen. In de nieuwste peiling zakt de VVD van 20 naar 15 zetels in de Tweede Kamer, een verlies van zeven zetels. Karremans lijkt niet onder de indruk van deze cijfers en uitte zijn twijfel over de waarde van populariteitsonderzoeken. “Dit soort populariteitscijfers, je kan er niet zoveel mee. Ik vind het prima dat je het doet, maar ik hecht er niet veel waarde aan,” zei hij tegen opiniepeiler Peter Kanne.

## De Waarheid Achter de Schermen

De VVD lijkt te zinken in een zee van onvrede en onzekerheid, met een leiderschap dat wankelt en een partij die in de peilingen verliest. Maar wie trekt de touwtjes achter de schermen? Is er een diepere agenda aan het werk, verborgen voor de massa? Het lijkt erop dat degenen die de schijnwerpers vermijden, de echte controle hebben. De waarheid wordt zorgvuldig in de doofpot gestopt, terwijl de partij in chaos lijkt te verzinken. De vraag blijft: wie bepaalt echt de koers van de VVD?


Source: https://www.dagelijksestandaard.nl/politiek/vincent-karremans-zet-dikke-streep-door-vvd-leiderschap-een-hele-ongezonde-ambitie

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *